ФЦ "Мохаммедан" (Калкута, Индија)

Спорт и фитнес

Фудбал је један од најпознатијихданас уобичајени спортови. Међутим, мало навијача је заинтересовано за, на пример, Индијско првенство. Сви прате водећа првенства земаља као што су Шпанија, Немачка, Енглеска и Италија - и, наравно, за велике турнире као што су Лига шампиона и Лига Европе.

Међутим, ако погледате системПрвенства Индије, можете видјети пуно невјеројатних и незаборавних ствари. Један од њих је првенство таквог града као што је Калкута. Индија има стандардни систем првенства, али одвојено од њега у овом граду одржава свој турнир. И уједно је један од најстаријих на свијету. Тако да свакако треба да сазнате шта се дешава у фудбалу у граду као што је Калкута.

Индија дала свету клуб "Мухамедан" -модерни фудбалски навијачи се једва чују за њега, али ово је и један од најстаријих клубова, који је у једном тренутку био један од најјачих у Индији и још увијек је један од најцјењенијих.

Фамоус цлуб

Цалцутта Индиа

Фудбалски клуб "Мохаммедан" (Калкута, Индија)је једна од најпознатијих и најпопуларнијих у цијелој земљи, позната је и многим навијачима на свијету. Историја овог клуба почиње 1891. године, најстарија је у земљи, а то је тим који је први пут у историји освојио легендарно првенство Калкуте, о чему ће касније бити више речи. Што се тиче самог клуба, постао је трендсетер у фудбалу у земљи и имао је озбиљан утицај на његов даљи развој у Индији. Међутим, нажалост, данас, некадашња слава је остављена иза себе, ау фудбалском смислу ФЦ Мохаммедан (Калкута, Индија) је далеко од најбољег стања.

Успехи

цхампионсхип индиа цалцутта

Какав успех за невероватно дугачакИсторија је направила овај клуб? С обзиром на чињеницу да је током историје овог спорта у земљи било разних регионалних и националних пехара, готово сваки од њих “Мухамедан” победио је бар једном. Међутим, ако говоримо о најпрестижнијем трофеју земље, који добије побједник Индијског фудбалског првенства, није подлегао тиму. Штавише, "Мухамедан" није могао чак ни да победи у Другој лиги - највеће достигнуће је излазак из Прве лиге са другог места.

Али ако обратите пажњу на горе наведеноПрвенство Калкуте, овде је овај тим имао озбиљан успех. Нажалост, "Мухамедан" није могао постати првак у броју освојених трофеја, али ово је клуб који је први пут у историји освојио овај турнир 1934. године. Од тада је постигао једанаест побједа, од којих је посљедња из 1981. године.

Девет пута екипа је стала на коракпобедама, а последњи пут у 2016. години, односно у последњем извлачењу овог турнира - тада најгори противник Мухамеда, Источни Бенгал је освојио. Само "Еаст Бенгал" је рекордер за победе у првенству Калкуте - трофеј је добио 38 пута. Истовремено, клуб наступа у Вишој лиги Индије, гдје је прошле године заузела треће мјесто. Наравно, најпрестижнији турнир је првенство Индије - Лига Калкуте, а то је историјски пријатељски турнир.

Најновији резултати "Мухамеданаца"

Индија Калкута Лига

Ако говоримо о томе како говорити у прошлостидеценију овог клуба, можемо са сигурношћу рећи да се не боји цијеле Индије. Лига Цалцутта је чак предала играчима последњи пут веома дуго. У 2009, клуб је одлетио из горње дивизије, одиграо четири године у другој лиги. У исто време, у 2013. години, “Мухамедан” је заузео треће место, заустављајући се корак даље од уласка у Прву лигу, а 2014. године је заузео друго место и провалио у најпрестижније национално првенство.

Међутим, тамо није дуго - у првојСезона је заузела 13. место и вратила се у другу лигу. Преостале две године клуб је тамо и провео, али није имао прилику да се врати на највиши ниво. Као што сте већ схватили, најважнији турнир за такав спорт као што је фудбал, првенство Индије. Лига Калкуте није толико важна у смислу спортског турнира, али је још увијек вриједно рећи о томе одвојено. Уопштено, вреди рећи детаљније о самом индијском фудбалу.

Индиан Супер Леагуе

фудбалско првенство индиа цалцутта

Овај турнир је најмлађи и више.само у складу са духом модерног фудбала, као потпуно комерцијални. Настала је 2013. године, када су права на осам тимова који су требали да учествују на овом турниру продата америчким и другим привредницима на аукцији. Одмах након куповине тимова почели су долазити јаки играчи који су раније били значајне личности у европском фудбалу. С обзиром на тако малу величину турнира, само 14 рунди се играју у стандардном првенству. Након тога игра се фаза доигравања, у којој се одређује побједник. До сада су до сада одиграна само два првенства - у 2014. победио је Атлетицо клуб из Калкуте, а 2015. Цхеннаиин је победио.

Натионал Фоотбалл Леагуе

Индиа Калкута Чемпионат

Међутим, Индијска Супер Лига не водитурнир у земљи - критикује се, јер је сезона прекратка и није усмјерена на развој индијског фудбала, већ на привлачење финансија. Главни турнир је И-лига, односно, првенство Индије. Управо је овај турнир постао лидер у земљи у којој је фудбал претходно развијен искључиво на аматерском нивоу. Тај турнир се одржава од 1996. године, али се онда зове Национална фудбалска лига, и иако је основала локална фудбалска федерација, и даље је остао полу-професионалан.

Већ 1997. додата је и друга дивизија, иуУ овом формату, турнир постоји већ скоро десет година. У 2006. години додана је и трећа дивизија, али су се тада већ појавиле мисли о глобалној реформи, а 2007. Национална фудбалска лига престала је постојати како би уступила мјесто првом професионалном фудбалу.

Индијско првенство

фоотбалл индиа цхампионсхип калкулација за пласман

Први победник је био клуб "Демпо", који је уКао резултат тога, он је већ освојио три трофеја и је рекордер, јер су клубови Цхурцхилл Бротхерс, Бенгалуру и Мохун Баган до сада освојили само два пута. Формат турнира не остаје стабилан годину дана - сваки елемент се стално мења, од најмањих детаља до броја тимова у првенству. Тренутно 11 тимова играју међусобно без фазе доигравања. Најбољи тимови иду на Азијски куп, као и неки добијају шансу да се квалификују за Азијску Лигу Шампиона, али до сада има неколико клубова који одговарају формату турнира.

Друга лига

Што се тиче друге лиге, ово је турнир гдеелиминисани су најслабији тимови првенства Индије - и одакле најјачи клубови друге лиге долазе на првенство Индије. Тамо је горе поменути "Мухамедан".

Цхампионсхип Цалцутта

Ипак, најзначајнији турнир који можебоаст индиа - цхампионсхип цалцутта. Табла у њој изгледа више него занимљиво, јер у њој учествује више од стотину клубова из таквог индијског града као што је Калкута. То је један од најстаријих фудбалских турнира од када се одржава од 1989. године.

Како Индија игра фудбал? Одличан пример је шампионат Калкуте, чији је пласман подељен на прилично замршен начин. У садашњем првенству постоји шест дивизија, од којих су прве и последње подељене у још две подјеле. Свака од њих игра 10 или више тимова, који прво проводе прву половину сезоне у опћој таблици, која се на крају дијели на двије половице. Прво полувреме проводи други дио сезоне у борби за првенство, а други - покушавајући не летјети у нижу лигу. Интересантна је чињеница да су у топ дивизији од 1982. победили само два клуба - Источни Бенгал и Мохун Баган.